Кан

Таг
18Вести

ФИЛМОТ „ПРИПРАВНИК“ НАИДЕ НА ПОДЕЛЕНИ КРИТИКИ ПО ПРЕМИЕРАТА ВО КАН, ТРАМП ГО ОПИША КАКО ЃУБРЕ И СЕ ЗАКАНИ СО ТУЖБА

ПЕТТИОТ И ПОСЛЕДЕН ФИЛМ ЗА ИНДИЈАНА ЏОНС ЌЕ ИМА СВЕТСКА ПРЕМИЕРА ВО КАН

ВО КАН РЕВИЈА НА ФИЛМОВИ ОД МОБИЛ ФЕСТИВАЛ И НАГРАДА ВО ЧЕСТ НА ДИМИТАР НИКОЛОВ-ТАКИ

БРИТАНСКИ УМЕТНИК СОЗДАДЕ ШЕСТ 12-ТОНСКИ СКУЛПТУРИ ЗА НОВ ПОДВОДЕН МУЗЕЈ ВО КАН

МОРСКИОТ ЛАВ ГЕТЕ Е НАЈМИРНОТО БЕБЕ ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА – ФОТОГАЛЕРИЈА

ВОЛУМЕН И СИГУРНОСТ ДОМИНИРАА НА КАНСКИОТ ЦРВЕН КИЛИМ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ЗАД СЕКОЈ АКТЕР ИМА БОЛКА, НО И СЛАВА – ДВЕ ГОДИНИ ПО СРЦЕВИОТ УДАР, БАНДЕРАС ТРИУМФИРАШЕ ВО КАН

СО ШВАРЦЕНЕГЕР ТРЕБА ДА ОТВОРИМЕ ШКОЛА ЗА ГОВОР ВО ХОЛИВУД, РЕЧЕ СТАЛОНЕ ВО КАН

ПИТ И ДИКАПРИО ДОНЕСОА СТАР ХОЛИВУДСКИ ГЛАМУР ВО КАН НА ПРЕМИЕРАТА НА НОВИОТ ФИЛМ НА ТАРАНТИНО

ТАРАНТИНО ГИ МОЛИ МЕДИУМИТЕ ДА НЕ ГО ОТКРИВААТ СЦЕНАРИОТО НА „БЕШЕ ЕДНАШ ВО ХОЛИВУД“