ВОЛУМЕН И СИГУРНОСТ ДОМИНИРАА НА КАНСКИОТ ЦРВЕН КИЛИМ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кан, (Ројтерс)

Огромни фустани со многу тил, пердуви и чипка владееја на црвениот килим за време на Канскиот филмски фестивал, кој траеше од 14 до 25 мај.

Моника Белучи

Критичарите велат дека не недостасуваа ни предолги наметки, монохроматски изглед и шари.

Адријана Лима
Хелен Мирен

„Мислам дека годинава ѕвездите во Кан носеа или нешто големо или нешто проверено, класично и тоа ми се допаѓа“, рече стилистката од Њујорк, Елизабет Салцер.

Ева Лонгорија
Марион Котијар

Фестивалот на француската ривиера важи за еден од најценетите и најпрестижни настани кој ги спојува филмот и модата.

Марго Роби
Ева Херцигова
Дита фон Тис
Карла Бруни
Џулиен Мур
Амбер Хрд
Селена Гомез и Тилда Свинтон
Пенелопе Круз

Фото: Гети