Кански филмски фестивал

Таг
11Вести

КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ЗАПРЕ КОГА СЕ ПОЈАВИ ТОМ КРУЗ ЗА ЕВРОПСКАТА ПРЕМИЕРА НА „ТОП ГАН 2“

ХОЛИВУД МУ ГО ВРАТИ СЈАЈОТ НА КАН – ФОТОГАЛЕРИЈА

„РОКЕТМЕН“ ГИ РАСПЛАКА ЕЛТОН ЏОН И ЕКИПАТА ВО КАН

СОВРШЕН СПОЈ НА ФИЛМ И МОДА – ПОЧНА 72. КАНСКИ ФЕСТИВАЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

НОВИОТ ФИЛМ НА ТАРАНТИНО СЕПАК ЌЕ ИМА СВЕТСКА ПРЕМИЕРА ВО КАН

ТАРАНТИНО ПО 25 ГОДИНИ СЕ ВРАЌА ВО КАН СО „БЕШЕ ЕДНАШ ВО ХОЛИВУД“

АЗИЈА АРЏЕНТО СРЕДЕ КАН ЖЕСТОКО ГО НАПАДНА КАНСКИОТ ФЕСТИВАЛ ЗА СЛУЧАЈОТ ВАЈНСТИН

КРИСТЕН СТЈУАРТ ГО ПРЕКРШИ ДРЕСКОДОТ И СЕ ПРОШЕТА БОСА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ ВО КАН

82 ФИЛМАЏИКИ ПРОТЕСТИРАА ПРЕД КАНСКАТА ПАЛАТА

КЕНДАЛ ЏЕНЕР РЕЧИСИ ГОЛА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ ВО КАН