Кина

Таг
138Вести

КИНЕСКАТА ПУБЛИКА НИ БАРА АВТОГРАМИ, ВЕЛИ ТЕНОРОТ НИКОЛА СТОЈЧЕСКИ

УРУМЧИ ВЛЕЗЕ ВО ГИНИСОВА КНИГА НА РЕКОРДИ КАКО НАЈОДДАЛЕЧЕНИОТ ГРАД ОД МОРЕ

ВО ШАНГАЈ СЕ ОТВОРИ ТЕМАТСКИОТ ПАРК „ШАНГАЈ ДИЗНИ“, ЗА ТУРИСТИТЕ ПАК ДА СЕ ВРАТАТ ВО КИНА ПО ПАНДЕМИЈАТА

ФУТУРИСТИЧКИОТ МУЗЕЈ НА НАУЧНАТА ФАНТАСТИКА ВО КИНА СЕ ИЗГРАДИ ЗА САМО 12 МЕСЕЦИ

ЛЕДЕНИОТ СВЕТ ВО КИНЕСКИОТ ГРАД ХАРБИН СЕ ОТВОРИ ПО 39. ПАТ

ПИРАМИДАТА НА ТИРАНА МЕЃУ НАЈИСЧЕКУВАНИТЕ АРХИТЕКТОНСКИ ПРОЕКТИ ВО 2023

КИНЕСКАТА КОМПАНИЈА „БАИДУ“ ГО ПРЕТСТАВИ НОВОТО САМОВОЗЕЧКО ТАКСИ

КИНЕСКО ВСЕЛЕНСКО ЛЕТАЛО НАПРАВИ СНИМКИ ОД ЦЕЛИОТ МАРС