кит

Таг
9Вести

ВО ПЕРУ ОТКРИЕНИ ФОСИЛИ НА НАЈГОЛЕМОТО ЖИВОТНО ВО ИСТОРИЈАТА, КИТ ТЕЖОК НАД 300 ТОНИ

ЧЕРЕП НА МОРСКО ЧУДОВИШТЕ СТАР 36 МИЛИОНИ ГОДИНИ ОТКРИЕН ВО ПЕРУ

РЕДОК СКЕЛЕТ НА КИТ СТАР ИЛЈАДНИЦИ ГОДИНИ ОТКРИЕН ВО ТАЈЛАНД

КИТОТ КОЈ СТАНА СВЕТСКИ ПОЗНАТ КОГА 17 ДЕНА ГО НОСЕШЕ СВОЕТО МРТВО БЕБЕ ПОВТОРНО СЕ ПОРОДИ

СНИМЕН РЕДОК МОМЕНТ КОГА КИТ ГОЛТНУВА МОРСКИ ЛАВ

НАУЧНИЦИ ЗА ПРВПАТ ЈА СНИМИЛЕ ПЕСНАТА НА ЕДЕН ОД НАЈРЕТКИТЕ КИТОВИ НА СВЕТОТ

ВО ТЕЛОТО НА МРТОВ КИТ НА ФИЛИПИНИ ПРОНАЈДЕНИ 40 КИЛОГРАМИ ПЛАСТИЧНИ КЕСИ

РЕДОК ХИБРИД НА КИТ И ДЕЛФИН СНИМЕН ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ХАВАИ