Кристијано Роналдо

Таг
42Вести

РОНАЛДО СТАНА ПРВИОТ ФУДБАЛЕР СО 200 НАСТАПИ ЗА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, НО АПСОЛУТНИОТ РЕКОРД Е НЕДОСТИЖЕН

РОНАЛДО СОБОРИ СВЕТСКИ РЕКОРД СО 197. НАТПРЕВАР ЗА ПОРТУГАЛИЈА

РОНАЛДО ДОЈДЕ ВО ЛИГА КОЈА Е МНОГУ ПОПУЛАРНА ВО АРАПСКИОТ СВЕТ, А СИТЕ КЛУБОВИ СЕ ВЛАДИНИ

ОВА НЕ Е КРАЈ НА МОЈАТА КАРИЕРА, КАЖА РОНАЛДО ПО ДОАЃАЊЕТО ВО САУДИСКА АРАБИЈА

КЛУБ ОД САУДИСКА АРАБИЈА МУ ПОНУДИ 200 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО НА РОНАЛДО

РОНАЛДО Е ПРВАТА ЛИЧНОСТ СО 500 МИЛИОНИ СЛЕДБЕНИЦИ НА ИНСТАГРАМ

РОНАЛДО СТАНА ПРВИОТ ФУДБАЛЕР СО ПОСТИГНАТИ 700 ГОЛОВИ НА КЛУПСКО НИВО

МЕДИУМИТЕ САМО ЛАЖАТ, НАСКОРО ЌЕ ЈА КАЖАМ ВИСТИНАТА ЗА МОЈАТА ИДНИНА, ВЕЛИ РОНАЛДО

СЕГА Е ВРЕМЕ ДА СЕ БИДЕ БЛАГОДАРЕН ЗА ОВОЈ ЖИВОТ, ВЕЛИ РОНАЛДО ПО СМРТТА НА ЕДНО ОД НОВОРОДЕНИТЕ БЛИЗНАЧИЊА

РОНАЛДО ПРЕКУ МАКЕДОНИЈА ДО СВОЕТО ПЕТТО СВЕТСКО ПРВЕНСТВО