Лига на шампиони

Таг
15Вести

ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ДОБИВА НОВ ФОРМАТ, 36 ЕКИПИ ЌЕ СОЧИНУВААТ ЕДНА ГОЛЕМА ТАБЕЛА

НАД 100 ПАТИ ГО ГЛЕДАВ МОЈОТ ГОЛ ПРОТИВ РЕАЛ, ВЕЛИ ХЕРОЈОТ НА ШЕРИФ, СЕБАСТИЈАН ТИЛ

ТОМАС ТУХЕЛ БИЛ КЕЛНЕР ПРЕД ДА СТАНЕ ТРЕНЕР, А ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ЈА ОСВОИ ПРОТИВ ТРЕНЕРОТ ОД КОГО УЧЕЛ

ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ БЕЗ МЕСИ И РОНАЛДО ЗА ПРВПАТ ОД 2005

16-ГОДИШЕН НАПАЃАЧ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД СТАНА НАЈМЛАДИОТ ИГРАЧ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

КИНГСЛИ КОМАН ГО ОСВОИ 20. ТРОФЕЈ ЗА СЕДУМ ГОДИНИ ОТКАКО ГО УНИШТИ СВОЈОТ МАТИЧЕН КЛУБ ПСЖ ВО ФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

БАРСЕЛОНА ПРИЗНА ДЕКА ГО ДОПРЕЛА ДНОТО ПО НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 74 ГОДИНИ

МЕТЕОРСКИОТ ПОДЕМ НА РБ ЛАЈПЦИГ – ЗА 11 ГОДИНИ СТИГНА ОД 5. ГЕРМАНСКА ЛИГА ДО НАЈДОБРИТЕ ЧЕТИРИ ЕКИПИ ВО ЕВРОПА

НА МЕЧОТ ВАЛЕНСИЈА-АТАЛАНТА СИНОЌА ИМАШЕ САМО ЕДЕН НАВИВАЧ

СКОПЈЕ ГО ЧЕКА НОВО ЛУДИЛО – ВАРДАР СЕ ВРАЌА КАКО ЕВРОПСКИ ШАМПИОН