Мартин Скорсезе

Таг
12Вести

СКОРСЕЗЕ СЕ СРЕТНА СО ПАПАТА И НАЈАВИ СНИМАЊЕ ФИЛМ ЗА ИСУС

ТАЖНО Е ШТО ФИЛМОТ СТАНА „ХРАНА ЗА УТЕХА“ ВО ВРЕМЕТО НА ПАНДЕМИЈА, ВЕЛИ СКОРСЕЗЕ

ВО ПРЕСРЕТ НА 92. ОСКАРИ: „МЕДЕНА ЗЕМЈА“, „ПАРАЗИТ“ И ДРУГИ ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ

ВЕ МОЛАМ, НЕ ГЛЕДАЈТЕ ФИЛМОВИ НА ТЕЛЕФОНИТЕ, ВЕЛИ СКОРСЕЗЕ

МАНЧЕВСКИ И СКОРСЕЗЕ ЌЕ ГИ ПРЕТСТАВАТ НОВИТЕ ФИЛМОВИ НА РИМСКИОТ ФЕСТИВАЛ

ТРЕЈЛЕРОТ ЗА „ИРЕЦ“ ГИ ВРАЌА ДЕ НИРО, ПАЧИНО И ПЕШИ ВО СВЕТОТ НА ГАНГСТЕРИ

„ИРЕЦОТ“ НА СКОРСЕЗЕ ЌЕ ИМА СВЕТСКА ПРЕМИЕРА ВО ЊУЈОРК НА КРАЈОТ НА СЕПТЕМВРИ

„ИРЕЦ“ НА СКОРСЕЗЕ ЌЕ ДОЦНИ ПОРАДИ ПОДМЛАДУВАЊЕТО НА ПАЧИНО И ДЕ НИРО

ЅВЕЗДЕНА НОЌ ВО ЊУЈОРК ВО ЧЕСТ НА СКОРСЕЗЕ

СКОРСЕЗЕ И ДИКАПРИО ГО НАЈАВИЈА СЕДМИОТ ЗАЕДНИЧКИ ФИЛМ