медал

Таг
7Вести

ДЕСЕТ ГОДИНИ ВЕЖБАВ СЕКОЈ ДЕН И ЗНАЕВ ДЕКА ЌЕ ОСВОЈАМ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО, ВЕЛИ ПАРАОЛИМПИЕЦОТ АГРОН ХАЈРЕДИНИ

ПОЛСКА АТЛЕТИЧАРКА КОЈА ПОБЕДИ РАК ГО ПРОДАВА СРЕБРОТО ОД ТОКИО ЗА ДА ЈА ПЛАТИ ОПЕРАЦИЈАТА НА ТЕШКО БОЛНО БЕБЕ

СРПСКИТЕ ВАТЕРПОЛИСТИ ГО ЗЕДОА ПОСЛЕДНОТО ЗЛАТО ВО ТОКИО, МАКЕДОНИЈА МЕЃУ 93 ДРЖАВИ СО МЕДАЛ

СТАОРЕЦ КОЈ ОТКРИВА МИНИ НАГРАДЕН СО ЗЛАТЕН МЕДАЛ ЗА ХРАБРОСТ

ТРАМП ОДЛИКУВА КУЧЕ И ГИ ПРЕДУПРЕДИ НОВИНАРИТЕ ДЕКА ЌЕ ГИ НАПАДНЕ АКО ПОСТАВУВААТ ПРАШАЊА

ТЕОДОРА АТАНАСОВА Ѝ ДОНЕСЕ МЕДАЛ НА МАКЕДОНИЈА ВО УМЕТНИЧКО ЛИЗГАЊЕ

СВЕТОТ МИСЛИ ДЕКА ВО СЕВЕРНА КОРЕЈА СЕ ГЛАДУВА, А ТАА ИМА ОСВОЕНО 56 ОЛИМПИСКИ МЕДАЛИ