Металика

Таг
16Вести

„МЕТАЛИКА“ КУПИ СВОЈА СОПСТВЕНА ФАБРИКА ЗА ПРАВЕЊЕ ВИНИЛИ

НОВИОТ АЛБУМ НА „МЕТАЛИКА“ ЌЕ БИДЕ ПРОМОВИРАН И ВО СИНЕПЛЕКС НА 13 АПРИЛ

„МЕТАЛИКА“ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА НОВИОТ АЛБУМ ВО КИНОСАЛИТЕ НИЗ СВЕТОТ НА 13 АПРИЛ

НОВИОТ АЛБУМ НА „МЕТАЛИКА“ ИЗЛЕГУВА ВО АПРИЛ, ОБЈАВЕН ПРВИОТ СИНГЛ (ВИДЕО)

ПОЧИНА ЏОН ЗАЗУЛА, ПРОДУЦЕНТОТ КОЈ ЈА ЛАНСИРАШЕ КАРИЕРАТА НА „МЕТАЛИКА“

40 ГОДИНИ „МЕТАЛИКА“ – ОД ОГЛАС ВО ВЕСНИК ДО СТАДИОНСКИ МЕТАЛ БОГОВИ

МАЈЛИ САЈРУС ЌЕ СНИМА АЛБУМ СО ПРЕРАБОТКИ НА „МЕТАЛИКА“

КРИС ХЕМСВОРТ И ЕЛТОН ЏОН ДОНИРААТ МИЛИОН ДОЛАРИ ЗА АВСТРАЛИСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ, „МЕТАЛИКА“ ДАВА 500.000

„МЕТАЛИКА“ ЈА ПРЕКИНА ТУРНЕЈАТА, ФРОНТМЕНОТ ЏЕЈМС ХЕТФИЛД ПАК ОДИ НА РЕХАБИЛИТАЦИЈА

„МЕТАЛИКА“ ПРОГЛАСЕНА ЗА НАЈГОЛЕМ КОНЦЕРТЕН БЕНД НА СИТЕ ВРЕМИЊА