милијардер

Таг
15Вести

АМЕРИКАНСКИОТ МИЛИЈАРДЕР ГИЛ ДЕЗЕР ЧУВА 11 АВТОМОБИЛИ ВО ЗГРАДА ВРЕДНА 480 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

НАЈМЛАДИОТ САМОСОЗДАДЕН МИЛИЈАРДЕР НА СВЕТОТ ИМ ПОМАГА НА САМОВОЗЕЧКИТЕ АВТОМОБИЛИ ДА „ГЛЕДААТ“

КАНЈЕ ВЕСТ СТАНА НАЈБОГАТИОТ АФРОАМЕРИКАНЕЦ ВО ИСТОРИЈАТА

ИМОТОТ „НЕДОЈДИЈА“ НА МАЈКЛ ЏЕКСОН ВРЕДЕШЕ 100 МИЛИОНИ, А СЕ ПРОДАДЕ ЗА 22 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ИЛОН МАСК ГО НАДМИНА БИЛ ГЕЈТС И СТАНА ВТОРИОТ НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ

САД ИМААТ 782 МИЛИЈАРДЕРИ ПОВЕЌЕ ОД ФИНСКА, НО СЕ ДАЛЕКУ ОД НЕЈЗИНИОТ СТАТУС НА НАЈСРЕЌНА ДРЖАВА

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО Е ПРВИОТ МИЛИЈАРДЕР ВО ИСТОРИЈАТА НА ФУДБАЛОТ

КАНЈЕ ВЕСТ Е ВТОРИОТ МИЛИЈАРДЕР МЕЃУ РАПЕРИТЕ, НО НЕ ПОРАДИ МУЗИКАТА

АМЕРИКАНСКИ МИЛИЈАРДЕР ЌЕ ОТПЛАТИ 40 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ДОЛГОВИ НА ЦЕЛА ГЕНЕРАЦИЈА СТУДЕНТИ