Москва

Таг
9Вести

СТИВЕН СИГАЛ ГО ПРОСЛАВИ 70. РОДЕНДЕН ВО МОСКВА ЗА ДА Ѝ ИЗРАЗИ ПОДДРШКА НА РУСИЈА

МОСКВА ГИ ОТВОРИ ПАРКОВИТЕ ПО ДЕВЕТ НЕДЕЛИ, НО СЕКОЈ МОЖЕ ДА ПРОШЕТА САМО ТРИПАТИ НЕДЕЛНО

АЛИГАТОР КОЈ ЈА ПРЕЖИВЕА БИТКАТА ЗА БЕРЛИН УМРЕ ВО ЗООЛОШКАТА ГРАДИНА ВО МОСКВА

МОСКВА СЕ ДЕКОРИРА СО ВЕШТАЧКИ СНЕГ ЗА НОВА ГОДИНА ПО НАЈТОПЛАТА ЗИМА ДОСЕГА

МЕМОАРИТЕ НА ЕДВАРД СНОУДЕН ИЗЛЕГУВААТ ВО СЕПТЕМВРИ

НЕМАМ НИШТО СО ИЗЛОЖБАТА ВО МОСКВА – БАНКСИ РЕАГИРА ЗА НАПЛАЌАЊЕТО ВЛЕЗНИЦИ ЗА НЕГОВИТЕ ДЕЛА

„ПУСИ РАЈОТ“ ЈА ОБЈАВИ „ПЕСНА ЗА ДОБАР ПОЛИЦАЕЦ“ ПО УПАДОТ НА ФИНАЛЕТО НА МУНДИЈАЛОТ

ПИЈТЕ ШПРИЦЕР МЕСТО ГАЗИРАНИ ПИЈАЛОЦИ ЗА ДА НЕ СЕ ЗДЕБЕЛИТЕ ЗА ВРЕМЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

НА 16 ГОДИНИ ГО ЖИВЕАМ СОНOT – БАЛЕРИНАТА СТЕФАНИЈА ГАШТАРСКА НАСТАПИ ВО БОЉШОЈ