НБА

Таг
30Вести

СРБИНОТ РАЈАКОВИЌ ГО ПРЕЗЕДЕ ТОРОНТО И СТАНА ВТОРИОТ ЕВРОПСКИ ТРЕНЕР КОЈ ВОДЕЛ НБА ТИМ

МЕСТО ДА ЈА СЛАВИ ИСТОРИСКАТА НБА ТИТУЛА СО ЦЕЛИОТ ДЕНВЕР, НА ЈОКИЌ МУ СЕ ПОВАЖНИ ТРКИ СО КОЊИ ВО РОДНИОТ СОМБОР

ЈОВИЌ ИЛИ ЈОКИЌ, СРБИЈА ЌЕ ГО ДОБИЕ ПЕТТИОТ НБА ШАМПИОН

ЛЕБРОН ЏЕЈМС ЈА ПРОБИ ГРАНИЦАТА ОД 38.000 КОШЕВИ И СЕ БЛИЖИ КОН НБА РЕКОРДОТ НА ЏАБАР

ДОНЧИЌ ИСПИША ИСТОРИЈА НА НБА СО ТРИПЛ-ДАБЛ СКОРОТ ОД 60 ПОЕНИ, 21 СКОК И 10 АСИСТЕНЦИИ

ЛЕБРОН ЏЕЈМС СТАНА КОШАРКАР СО НАЈГОЛЕМА ЗАРАБОТКА ВО ИСТОРИЈАТА

НБА ЛИГАТА ЦЕЛОСНО ЌЕ ГО ПОВЛЕЧЕ ДРЕСОТ СО БРОЈ ШЕСТ ВО ЧЕСТ НА БИЛ РАСЕЛ

НИКОЛА ЈОКИЌ ЌЕ ГО ПОТПИШЕ НАЈБОГАТИОТ ДОГОВОР ВО ИСТОРИЈАТА НА НБА

НИКОЛА ЈОКИЌ СТАНА ПРВИОТ ИГРАЧ ВО НБА СО 2.000 ПОЕНИ, 1.000 СКОКОВИ И 500 АСИСТЕНЦИИ ВО ЕДНА СЕЗОНА

ДОНЧИЌ ВО СЛОВЕНИЈА ЌЕ ПОТПИШЕ НОВ ДОГОВОР СО ДАЛАС ВРЕДЕН 207 МИЛИОНИ ДОЛАРИ