пејач

Таг
17Вести

СО ДАДО ТОПИЌ ЌЕ СНИМАМЕ АЛБУМ ВО ЗАГРЕБ, ПРВАТА ПЕСНА Е ГОТОВА, ВЕЛИ КОМПОЗИТОРОТ ГРИГОР КОПРОВ

ВО ОВА СТУДЕНО ВРЕМЕ НАПИШАВ ПЕСНА ЗА ВИСТИНСКА СТАРА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА, ВЕЛИ ДАРИО ПАНКОВСКИ

ПОП ЅВЕЗДАТА ВИКЕНД ВЕЌЕ НЕМА ДА НАСТАПУВА ПОД ОВА ИМЕ

ЌЕ ПЕАМ СЀ ДОДЕКА ИМАМ ЗДИВ, ВЕЛИ ТОМ ЏОНС ЗА СВОЈОТ 80. РОДЕНДЕН

ПАТЕКАТА НЕ Е ЛЕСНА, НО СЕКОЈ ЧЕКОР ВРЕДИ – ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ЌЕ ПЕЕ НА ЕВРОВИЗИЈА ВО РОТЕРДАМ