Премиерлига

Таг
6Вести

СВЕТСКИОТ ПРВАК ЕНЦО ФЕРНАНДЕС СТАНА НАЈСКАПИОТ ИГРАЧ ВО ИСТОРИЈАТА НА БРИТАНСКИОТ ФУДБАЛ

ЊУКАСЛ СТАНА ЕДЕН ОД НАЈБОГАТИТЕ ФУДБАЛСКИ КЛУБОВИ НА СВЕТОТ ПО ПРЕЗЕМАЊЕТО ОД САУДИСКИОТ ПРИНЦ

ФАНОВИТЕ СЕ ВРАЌААТ НА СТАДИОНИТЕ ВО ЛОНДОН И ЛИВЕРПУЛ, НО НЕ И ВО МАНЧЕСТЕР

ЕЗЃАН АЛИОСКИ – ОД ОТПИШАН ФУДБАЛЕР ДО ПЕТТИ МАКЕДОНСКИ ИГРАЧ ВО АНГЛИСКАТА ПРЕМИЕРЛИГА

ПО 30 ГОДИНИ, 239 ИГРАЧИ, 9 ТРЕНЕРИ И ПОТРОШЕНИ 1,47 МИЛИЈАРДИ ФУНТИ, ЛИВЕРПУЛ ЈА ДОЧЕКА 19. ТИТУЛА

АНГЛИСКАТА ПРЕМИЕРЛИГА ПРОДОЛЖУВА СО НАВИВАЧИ НА ГОЛЕМИ ЕКРАНИ И БЕЗ ПЛУКАЊЕ НА ТЕРЕНОТ