Принс

Таг
8Вести

ШИНЕД О‘КОНОР СОЗДАДЕ БЕЗВРЕМЕНСКИ ХИТ ОД ЗАБОРАВЕНА ПЕСНА НА ПРИНС, КОЈ ПРВО Ѝ ЈА ДАЛ НА СВОЈАТА ДЕВОЈКА

НЕОБЈАВЕН АЛБУМ НА ПРИНС ОД 2010 КОНЕЧНО ЌЕ ИЗЛЕЗЕ ВО ЈУЛИ

НОВ АЛБУМ НА ПРИНС ИЗЛЕГУВА НА ДЕНОТ НА НЕГОВИОТ РОДЕНДЕН

ЕЈВА ДУВЕРНЕЈ ЌЕ СНИМА ДОКУМЕНТАРЕЦ ЗА ПРИНС

НОВ АЛБУМ НА ПРИНС НАЈАВЕН НА НЕГОВИОТ 60. РОДЕНДЕН

МЕМОАРИТЕ НА ПРИНС ЌЕ ИЗЛЕЗАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАВА

РЕТКА ПЛОЧА ОД ПРИНС СЕ ПОЈАВИ 30 ГОДИНИ ОТКАКО НАРЕДИЛ СИТЕ КОПИИ ДА БИДАТ УНИШТЕНИ

ЦВЕТНИТЕ САТЕНСКИ ЧЕВЛИ НА ПРИНС ДЕЛ ОД ЗБИРКАТА НА МУЗЕЈОТ „ВИКТОРИЈА И АЛБЕРТ“