проби

Таг
4Вести

АЛЕКСАНДАР ПОПОВСКИ ПО ЧЕТВРТИ ПАТ РЕЖИРА ВО ЈУГОСЛОВЕНСКО ДРАМСКО ПОЗОРИШТЕ

МНТ ПОЧНА СО ПРОБИ ЗА ДУОДРАМА СО РИСТАНОВСКИ И АНГЕЛОВСКА И ЗА МОНОДРАМА НА МИКИЌ

„МАКБЕТ“ ЌЕ НАЛИКУВА НА КОШМАР, ВЕЛИ РЕЖИСЕРКАТА ВИТОШЕВИЌ ЗА НОВАТА ПРЕТСТАВА НА МНТ

МАЏЕЛИ ГО ПОСТАВУВА ТУРГЕЊЕВ ВО МНТ