Рафаел Надал

Таг
13Вести

НАДАЛ ЌЕ ЗАИГРА ВО ЈАНУАРИ ПО ЕДНА ГОДИНА ПАУЗА

РАФАЕЛ НАДАЛ ГО ОТВОРИ ПРВИОТ ХОТЕЛ ОД ЛАНЕЦОТ „ЗЕЛ“, КОЈ ТРЕБА ДА СТАНЕ СВЕТСКИ БРЕНД

НАДАЛ ГО ПРОСЛАВИ 37. РОДЕНДЕН СО НОВА ОПЕРАЦИЈА НА КОЛКОТ И ЈА ЗАВРШИ СЕЗОНАТА

НАДАЛ ИСПАДНА ОД ТОП-10 ЗА ПРВПАТ ОД 2005, НО ОСТАНУВА ФАВОРИТ НА РОЛАН ГАРОС

МНОГУ СМЕ СРЕЌНИ И СИТЕ СЕ ДОБРО, КАЖА НАДАЛ ОТКАКО СТАНА ТАТКО

ФЕДЕРЕР ЌЕ ИГРА СО НАДАЛ НА ПОСЛЕДНИОТ МЕЧ ВО КАРИЕРАТА

ЌЕ ЈА ЗАВРШАМ КАРИЕРАТА АКО МОРАМ ДА ИГРАМ СО ИНЈЕКЦИИ ВО СТАПАЛОТО, ВЕЛИ НАДАЛ

НАДАЛ ПОВЕДЕ ВО ТЕСНАТА ТРКА ЗА ЕПИТЕТОТ НАЈДОБАР НА СИТЕ ВРЕМИЊА, НО ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИТЕ НЕ ДАВААТ ЦЕЛОСНА СЛИКА

НАДАЛ ГО ОСВОИ РОЛАН ГАРОС ПО 13. ПАТ НОСЕЈЌИ ЧАСОВНИК ОД НАД МИЛИОН ДОЛАРИ

НАДАЛ И МАРЕЈ ЌЕ ИГРААТ НА ВИРТУЕЛЕН ТЕНИСКИ ТУРНИР