ракета

Таг
6Вести

ЛАНСИРАЊЕТО НА МЕГАРАКЕТАТА НА НАСА ГО НАЈАВИ ВРАЌАЊЕТО НА ЛУЃЕТО НА МЕСЕЧИНАТА ПО ПОВЕЌЕ ОД ПОЛА ВЕК

ИЛОН МАСК ГО ПРЕТСТАВИ ЛЕТАЛОТО ЗА СВОИТЕ КОМЕРЦИЈАЛНИ ЛЕТОВИ ВО ВСЕЛЕНАТА

ЕВРОПСКАТА РАКЕТА „АРИЈАНЕ 5“ ПО 100. ПАТ ЛЕТНА ВО ВСЕЛЕНАТА

ИЛОН МАСК УТРЕ ЈА ЛАНСИРА НАЈГОЛЕМАТА РАКЕТА НА СВЕТОТ

ТРАГИТЕ НА НЕБОТО НАД КАЛИФОРНИЈА НЕ БИЛЕ ОД НЛО, ТУКУ ОД РАКЕТА КОЈА НОСЕЛА САТЕЛИТИ