ракомет

Таг
13Вести

ХЕРОЈОТ НА ВАРДАР ИВАН ЧУПИЌ ЈА ЗАВРШУВА РАКОМЕТНАТА КАРИЕРА

ПОТВРДЕН СВЕТСКИОТ РЕКОРД, НА ОТВОРАЊЕТО НА РАКОМЕТНОТО ЕП ВО ГЕРМАНИЈА СЕ ИГРАШЕ ПРЕД 53.586 ГЛЕДАЧИ

КУЗМАНОВСКИ ЗАИГРА ЗА ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР ПО ЧЕТИРИ ГОДИНИ ПАУЗА, ПРВИОТ БОД ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ИСПУШТЕН ВО ПОСЛЕДНИТЕ СЕКУНДИ

РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА ДОНИРАШЕ НАД МИЛИОН ДЕНАРИ НА СОС ДЕТСКО СЕЛО

ПО ЕП И ОИ, НАЧЕВСКИ И НИКОЛОВ ВЕЧЕРВА ЌЕ ГО СУДАТ И МУНДИЈАЛСКОТО ФИНАЛЕ

НАВИВАМЕ СЛОЖНО И СЀ Е МОЖНО – „СКОПСКО“ ГИ ПОДДРЖА РАКОМЕТАРИТЕ ПРЕД СП СО НОВА АМБАЛАЖА

КИРЕ ЛАЗАРОВ ОСТАВА ИМПРЕСИВНО НАСЛЕДСТВО И ТЕШКО ДОСТИЖНИ БРОЈКИ

КИРЕ ЛАЗАРОВ ЌЕ ОБЈАВИ АВТОБИОГРАФИЈА КАКО ПЕЧАТ НА ИГРАЧКАТА КАРИЕРА

НАЧЕВСКИ И НИКОЛОВ ГО СУДАТ РАКОМЕТНОТО ФИНАЛЕ ВО ТОКИО

ЏИН ОД КОНГО ОД 137 КИЛОГРАМИ Е ХИТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО РАКОМЕТ ВО ЕГИПЕТ