Роман Полански

Таг
4Вести

ПОЛАНСКИ ГО НАЈАВИ ПРВИОТ ФИЛМ ПО ИСКЛУЧУВАЊЕТО ОД ФИЛМСКАТА АКАДЕМИЈА

ПОЛАНСКИ ВЕЧЕРВА НА СИНЕДЕЈС СРЕДЕ НОВО ОБВИНУВАЊЕ ЗА СИЛУВАЊЕ

ТАРАНТИНО ГИ НАЈДЕ СВОИТЕ ЧАРЛС МЕНСОН И РОМАН ПОЛАНСКИ ЗА „БЕШЕ ЕДНАШ ВО ХОЛИВУД“

ТАРАНТИНО ВО ПОЛСКА БАРА АКТЕР ШТО ЌЕ ГО ИГРА ПОЛАНСКИ ВО ФИЛМОТ ЗА МЕНСОН