Шарла

Таг
7Вести

„ШАРЛА РЕКОРДС“ ЌЕ ОДБЕЛЕЖИ 10 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ СО НИЗА ПРОМОЦИИ И КОНЦЕРТИ

„ШАРЛА“ ГО ОБЈАВИ ДЕБИ АЛБУМОТ НА „ВАГИНА КОРПОРЕЈШН“, СОЛО ПРОЕКТОТ НА ЛУКА ЈОВАНОСКИ

ПРВИОТ ЛОНГ-ПЛЕЈ АЛБУМ НА ТРИОТО „ПЕРИЈА“ Е ИСПЕАН НА ЧЕТИРИ БАЛКАНСКИ ЈАЗИЦИ

КАНТАВТОРКАТА ДИМИТРА ГО ОБЈАВИ ВТОРИОТ АЛБУМ ПОД ЕТИКЕТАТА НА „ШАРЛА“

„ШАРЛА“ ГО ИЗДАДЕ ДЕБИ АЛБУМОТ НА КОМПОЗИТОРКАТА ГАЛА НАСЕВА

ПРВИОТ АЛБУМ НА „ПЕРИЈА“ Е 50. ИЗДАНИЕ НА ИЗДАВАЧКАТА КУЌА „ШАРЛА“

МУЗИЧКАТА ИЗДАВАЧКА КУЌА „ШАРЛА“ ОДБЕЛЕЖУВА ПЕТ ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ