Спејс Екс

Таг
5Вести

ИЛОН МАСК ИСПРАТИ ЛУЃЕ ВО ВСЕЛЕНАТА И ЈА ПОЧНА ЕРАТА НА КОМЕРЦИЈАЛНИ ЛЕТОВИ

ИЛОН МАСК ГИ ЛАНСИРАШЕ ВО ОРБИТАТА СВОИТЕ ПРВИ 60 ИНТЕРНЕТ САТЕЛИТИ

ИЛОН МАСК СИ ГИ ИЗБРИША ФЕЈСБУК СТРАНИЦИТЕ

ИЛОН МАСК УТРЕ ЈА ЛАНСИРА НАЈГОЛЕМАТА РАКЕТА НА СВЕТОТ