Столе Попов

Таг
2Вести

ВО „КАФЕ И ФИЛМ КОТУР“ ОД ВЕЧЕРВА ЌЕ СЕ ПРИКАЖУВААТ ФИЛМОВИ НА СТОЛЕ ПОПОВ

„БРАЌА МАНАКИ“ ЌЕ СЕ ОДРЖИ НА 19 СЕПТЕМВРИ, КИНЕМАТОГРАФЕРОТ НА СПИЛБЕРГ, КАМИНСКИ, ДОГОДИНА ЌЕ ДОЈДЕ ВО БИТОЛА