тенис

Таг
41Вести

СЕ ПОВЛЕКУВАМ ЗАШТО ПРЕСТАНАВ ДА ВЕРУВАМ ДЕКА УШТЕ МОЖАМ ДА ИГРАМ, ВЕЛИ ФЕДЕРЕР

ЌЕ ЈА ЗАВРШАМ КАРИЕРАТА АКО МОРАМ ДА ИГРАМ СО ИНЈЕКЦИИ ВО СТАПАЛОТО, ВЕЛИ НАДАЛ

ИЗМИНАТИТЕ МЕСЕЦИ БЕА МНОГУ ТЕШКИ ЗА МЕНЕ, ПРИЗНА ЃОКОВИЌ ПРЕД ВРАЌАЊЕТО НА ТЕРЕНИТЕ

НАДАЛ ПОВЕДЕ ВО ТЕСНАТА ТРКА ЗА ЕПИТЕТОТ НАЈДОБАР НА СИТЕ ВРЕМИЊА, НО ГРЕНД СЛЕМ ТИТУЛИТЕ НЕ ДАВААТ ЦЕЛОСНА СЛИКА

МОИТЕ ДЕЦА СЕ МОЈОТ НАЈГОЛЕМ УСПЕХ, КАЖА ЃОКОВИЌ ОТКАКО ВИКЕНДОВ ВО ПАРИЗ ПОСТАВИ НОВИ РЕКОРДИ

КИНА ЈА СЛАВИ МЛАДАТА ТЕНИСКА ЅВЕЗДА ЕМА РАДУКАНУ ПОРАДИ НЕЈЗИНОТО ПОТЕКЛО

МОРАВ ДА ГО ОСВОЈАМ ЈУ-ЕС ОПЕН ЗАШТО НЕМАВ КУПЕНО ПОДАРОК ЗА ГОДИШНИНАТА ОД БРАКОТ, КАЖА МЕДВЕДЕВ

ДВЕ ТИНЕЈЏЕРКИ БЕЗ ЗНАЧАЈНИ УСПЕСИ ЗАД СЕБЕ ЌЕ ИГРААТ ВО ФИНАЛЕТО НА ЈУ-ЕС ОПЕН

ХРВАТСКИТЕ ТЕНИСЕРИ ЌЕ ИГРААТ ЕДНИ ПРОТИВ ДРУГИ ЗА ОЛИМПИСКОТО ЗЛАТО ВО ДВОЈКИ