теретана

Таг
6Вести

ВО ХОНГКОНГ ОТВОРЕНА МОДЕРНА ТЕРЕТАНА СО ЕСКАЛАТОР ВО ФОРМА НА ТУНЕЛ

БЕЗБЕДНО Е ДА СЕ НОСИ МАСКА ПРИ НАПОРНО ВЕЖБАЊЕ, ВЕЛАТ ИТАЛИЈАНСКИ НАУЧНИЦИ

ДАЛИ Е БЕЗБЕДНО ДА СЕ ОДИ ВО ТЕРЕТАНА ЗА ВРЕМЕ НА ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ?

КОЛКУ ПАТИ НЕДЕЛНО Е ДОВОЛНО ДА ВЕЖБАТЕ СО ТЕГОВИ

ПРИНЦОТ ХАРИ ОСЛАБЕЛ СЕДУМ КИЛОГРАМИ И ГИ ОТКАЖАЛ ЦИГАРИТЕ

БРИ ЛАРСОН ДЕВЕТ МЕСЕЦИ ТРЕНИРАШЕ ЗА УЛОГАТА НА КАПЕТАН МАРВЕЛ