тренер

Таг
13Вести

ОВОЈ ДРЕС Е МОЈА КОЖА, КАЖА МУРИЊО НА ПРОМОЦИЈАТА ЗА НОВ ТРЕНЕР НА ФЕНЕРБАХЧЕ

ЈАС СУМ БАСКИЕЦ СО ГОЛЕМО ГЕРМАНСКО ВЛИЈАНИЕ, ВЕЛИ ЧАБИ АЛОНСО, ТВОРЕЦОТ НА ШАМПИОНСКИОТ ТИМ НА БАЕР

МАРИ-ЛУИЗ ЕТА СТАНА ПРВАТА ЖЕНА КОЈА БИЛА ТРЕНЕР НА НАТПРЕВАР ОД БУНДЕСЛИГАТА

УНИОН БЕРЛИН Е ПРВИОТ КЛУБ ВО БУНДЕСЛИГАТА КОЈ НАЗНАЧИ ЖЕНА ЗА ТРЕНЕР

ВАКВИ ПОБЕДИ ТЕ ПРАВАТ БЕСМРТЕН, КАЖА МУРИЊО ПО ОСВОЈУВАЊЕТО НА ПЕТТИОТ ЕВРОПСКИ ТРОФЕЈ

СИМЕОНЕ ОДБЕЛЕЖА 10 ГОДИНИ НА КЛУПАТА НА АТЛЕТИКО, ПРЕТХОДНО СМЕНИ 37 ТРЕНЕРИ ЗА 16 ГОДИНИ

НАОДИТЕ СЕ ЛОШИ, СЕ ПОМИРИВ СО СИТУАЦИЈАТА, ВЕЛИ ЌИРО БЛАЖЕВИЌ ЗА НОВАТА БОРБА СО РАКОТ

ДУШАН ДУДА ИВКОВИЌ – РОДНИНА НА ТЕСЛА КОЈ ГО СОЗДАДЕ БЕЛИОТ КОШАРКАРСКИ ДРИМ ТИМ

ЧЕЛЗИ ГО НАГРАДИ ТРЕНЕРОТ ТУХЕЛ СО НОВ ДОГОВОР

ВЕЈН РУНИ ЈА ЗАВРШИ ИГРАЧКАТА КАРИЕРА И СТАНА ТРЕНЕР НА ВТОРОЛИГАШОТ ДЕРБИ