УЕФА

Таг
8Вести

ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ ДОБИВА НОВ ФОРМАТ, 36 ЕКИПИ ЌЕ СОЧИНУВААТ ЕДНА ГОЛЕМА ТАБЕЛА

„ПАНИНИ“ ВЕЌЕ НЕМА ДА ГИ ПРАВИ АЛБУМИТЕ ЗА ЕВРОПСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ПО 56 ГОДИНИ, УЕФА ЈА УКИНА ПРЕДНОСТА НА ГОЛОТ НА ГОСТИ

НОВАТА ФУДБАЛСКА СУПЕРЛИГА Е ПРОЕКТ ОД ЧЕТИРИ МИЛИЈАРДИ ЕВРА ШТО СИТЕ ГО ОСУДУВААТ

КОРОНАВИРУСОТ БИ МОЖЕЛ ДА ВЛИЈАЕ ВРЗ ФУДБАЛОТ УШТЕ ДВЕ-ТРИ ГОДИНИ, ВЕЛАТ ОД УЕФА

ЖЕНА ЌЕ ГО СУДИ ЕВРОПСКИОТ СУПЕРКУП ЛИВЕРПУЛ-ЧЕЛЗИ

КОГА ЌЕ СЕ ВРАТАМ ОД КАЈ ПОГБА ПОСАКУВАМ ДА МЕ ЧЕКА ЛЕКОТ СО КОЈ ЌЕ БИДАМ ФУДБАЛЕР, ВЕЛИ ЈАНЕ

И ВО КОЛИЧКА МОЖАМ ДА БИДАМ КАПИТЕН, ВЕЛИ ЈАНЕ ВО СПОТОТ НА УЕФА