вакцини

Таг
6Вести

СЛАВНИТЕ ЛИЧНОСТИ И УНИЦЕФ ПОБАРАА ОД БОГАТИТЕ ДРЖАВИ ДА ИМ ДОНИРААТ КОВИД ВАКЦИНИ НА СИРОМАШНИТЕ

ВО ВТОРНИК ПОЧНУВА ВАКЦИНИРАЊЕТО СО „СИНОФАРМ“ ОТКАКО ПРИСТИГНАА 200.000 ДОЗИ

МАЛДИВИ ЌЕ ПРИВЛЕКУВА ТУРИСТИ И СО ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19

МЕСИ ДОНИРАЛ ТРИ ДРЕСА ВО ЗАМЕНА ЗА 50.000 КИНЕСКИ ВАКЦИНИ ЗА ФУДБАЛЕРИТЕ ВО ЈУЖНА АМЕРИКА

МАКЕДОНИЈА ДОБИ 24.000 ВАКЦИНИ „АСТРАЗЕНЕКА“, СО ШТО КОНЕЧНО ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРОШИРИ ИМУНИЗАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19

МАКЕДОНИЈА ГИ ДОБИВА ПРВИТЕ ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19 ОД СРБИЈА, КОЈА НА ЕВРОПА Ѝ ОДРЖА ЛЕКЦИЈА КАКО СЕ СПРОВЕДУВА ИМУНИЗАЦИЈА