Васил Гарванлиев

Таг
11Вести

НАЈДОБРОТО ДОПРВА СЛЕДУВА, ВЕЛИ ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ОТКАКО НЕ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО ФИНАЛЕТО НА ЕВРОВИЗИЈА

ПО ЕДНА ГОДИНА ОДЛОЖУВАЊЕ, ЕВРОВИЗИЈА ВО РОТЕРДАМ ОТВОРЕНА СО ТИРКИЗЕН ТЕПИХ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА, ИНСПИРИРАНА ОД НЕГОВАТА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА

ГОДИНАШНАТА ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ БЕЗ ГОЛЕМО ШОУ ВО ЖИВО

„ВАТЕРЛО“ НА „АББА“ ИЗБРАНА ЗА НАЈДОБРАТА ЕВРОВИЗИСКА ПЕСНА НА СИТЕ ВРЕМИЊА

РОТЕРДАМ НА ПОЧЕТОКОТ НА АПРИЛ ЌЕ КАЖЕ ДАЛИ ЌЕ СЕ ОДРЖИ ЕВРОВИЗИЈА

ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ЈА ПРЕТСТАВИ ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА „ТИ“ (ВИДЕО)

ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА ЈА ПРОМОВИРАМ НА 8 МАРТ, ВО ЧЕСТ НА ЖЕНИТЕ ВО МОЈОТ ЖИВОТ, ВЕЛИ ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ

ГАРВАНЛИЕВ ЌЕ ОДИ НА ЕВРОВИЗИЈА СО ПЕСНАТА „ТИ“ ОД НЕВЕНА НЕШКОСКА

ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ЌЕ ПЕЕ НА ПРВАТА ПОЛУФИНАЛНА ВЕЧЕР НА ЕВРОВИЗИЈА ВО РОТЕРДАМ