АНА ИВАНОВИЌ И ШВАЈНШТАЈГЕР ГО ДОБИЈА ТРЕТИОТ СИН

Виена, (Блиц)
CHICAGO, IL - SEPTEMBER 20: Bastian Schweinsteiger and Ana Ivanovic of Serbia arrive on the Black Carpet during the Laver Cup Gala at the Navy Pier Ballroom on September 20, 2018 in Chicago, Illinois. The Laver Cup consists of six players from Team World competing against their counterparts from Team Europe. John McEnroe will captain Team World and Team Europe will be captained by Bjorn Borg. The event runs from 21-23 Sept. Matthew Stockman/Getty Images for The Laver Cup/AFP (Photo by MATTHEW STOCKMAN / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)

Некогашната тениска ѕвезда Ана Ивановиќ го роди третото дете во бракот со Бастијан Швајнштајгер и тоа повторно машко. Тие не го објавија името на бебето.

Тие се венчаа во Венеција во 2016, а истата година Ивановиќ ја заврши тениската кариера, во која го освои Ролан Гарос и беше на првото место на ВТА-листата.

Ивановиќ и бившиот германски фудбалски репрезентативец ги добија синовите Лука и Леон во 2018, односно 2019, кога од Чикаго се преселија во Австрија.

(Фото: АФП)