МАРГО РОБИ ГО ЧЕКА ПРВОТО ДЕТЕ

Лос Анџелес, (Пипл

Австралиската актерка Марго Роби е бремена, објави магазинот „Пипл“. Повеќе извори потврдиле дека 34-годишната ѕвезда на „Барби“ го чека првото дете со сопругот Том Акерли.

Роби и Акерли првпат се запознале во 2013 на снимањето на филмот „Suite Française“, каде што тој работел како асистент-режисер. Се венчаа на приватна церемонија во 2016, откако претходно биле само пријатели, работејќи заедно во една продукциска компанија. Во меѓувреме, тие беа копродуценти на неколку филмови и серии, меѓу кои „Тоња“ и „Барби“.  

(Фото: Гети)