ПАМЕЛА АНДЕРСОН ДОЈДЕ НА МУНДИЈАЛОТ ДА ГО БОДРИ СВОЕТО МОМЧЕ АДИЛ РАМИ

Санкт Петербург, (Дејли мејл)

Иако Памела Андерсон ретко зборува за своето момче, таа вчера пристигна во Санкт Петербург, за да го бодри во полуфиналето на Светското првенство во Русија.

Иконата на „Плејбој“ и на серијата „Чувари на плажата“ од лани е во врска со францускиот репрезентативец Адил Рами, кој е 18 години помлад од неа, и не ја криеше својата среќа, кога тој го оствари сонот на секој фудбалер – да заигра во мундијалско финале. Франција ја совлада Белгија со 1:0, а 32-годишниот дефанзивец на Олимпик Марсеј остана на клупата целиот натпревар.

Адил Рами е во врска со Памела повеќе од една година (Фото: Гети)

Андерсон и Рами се запознаа за време на минатогодишната Формула 1 трка во Монако и таа дојде во Русија носејќи голем дијамантски прстен „картие пантер“, за кој нивни пријател вели дека е свршувачки.

Место да седи со сопругите и девојките на останатите француски играчи, Андерсон доби место во ВИП-ложата на стадионот, кадешто беа и претседателот Емануел Макрон и членови на катарското кралско семејство.

Андерсон минатата сезона неколкупати беше видена и на стадионот „Велодром“ во Марсеј.