ХОЛИВУДСКИТЕ ЅВЕЗДИ СЕ ВРАТИЈА НА ЦРВЕНИОТ ТЕПИХ НА ЗЛАТНИТЕ ГЛОБУСИ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лос Анџелес, (Би-Би-Си)

Холивудските ѕвезди во полн сјај се вратија на доделувањето на Златните глобуси. Се шпекулираше дека малку ѕвезди ќе се појават на церемонијата во Лос Анџелес по минатогодишните контроверзи, но тоа се покажа неосновано.

Џесика Честејн (Фото: Гети)

Најголем дел од номинираните продефилираа на црвениот тепих во хотелот „Беверли Хилтон“ и беа среќни да позираат пред фоторепортерите.

Ања Тејлор-Џој / Ријана (Фото: Гети)
Били Портер (Фото: Гети)
Марго Роби (Фото: Гети)
Вајола Дејвис (Фото: Гети)
Анџела Басет (Фото: Гети)
Лили Џејмс (Фото: Гети)
Џулија Гарнер / Ема Д‘Арси (Фото: Гети)
Џејми Ли Кертис (Фото: Гети)