албум

Таг
206Вести

ПО 27 ГОДИНИ ПОВТОРНО ОБЈАВЕН ДЕБИТАНТСКИОТ АЛБУМ НА „ПАРКЕТИ“, „ГРИЖА НА СОВЕСТА“

СИМОН ТРПЧЕСКИ ГО ОБЈАВИ АЛБУМОТ „ПРИЈАТЕЛСТВО“, НЕГОВ ПРВ СО КАМЕРНА МУЗИКА

„ФУ ФАЈТЕРС“ ГО НАЈАВИ ПРВИОТ АЛБУМ ПО СМРТТА НА ТАПАНАРОТ ТЕЈЛОР ХОКИНС

СМРТТА НА ФЛЕЧ И СНИМАЊЕТО НА НОВИОТ АЛБУМ ПОВТОРНО НÈ ЗБЛИЖИЈА, ВЕЛАТ ЧЛЕНОВИТЕ НА „ДЕПЕШ МОД“

„КУЛТУРНО УМЕТНИЧКИ РАБОТНИЦИ“ ГО ОБЈАВИ СЕДМИОТ АЛБУМ, ПРОМОЦИЈА НА 6 АПРИЛ

60 ГОДИНИ ОД ОБЈАВУВАЊЕТО НА ПРВИОТ АЛБУМ НА „БИТЛС“ – ГО СНИМИЈА ЗА 13 ЧАСА, ПА 30 НЕДЕЛИ БЕШЕ ПРВ НА ТОП-ЛИСТАТА

„ФАНК ШУИ“ ЌЕ ГО ПРОМОВИРА НОВИОТ АЛБУМ СО КОНЦЕРТ ВО МКЦ

„СУПЕРХИКС“ ЌЕ ОДБЕЛЕЖИ ТРИ ДЕЦЕНИИ ПОСТОЕЊЕ СО НИЗА НАСТАНИ, НАЈАВЕН ГОЛЕМ КОНЦЕРТ ЗА МАРТ 2024