Алексис Ципрас

Таг
5Вести

ЗАЕВ И ЦИПРАС НАПРАВИЈА СЕЛФИ, ПА ГИ ОБЕДИНИЈА БИЗНИСМЕНИТЕ ОД ДВЕТЕ ЗЕМЈИ НА ИСТОРИСКАТА СРЕДБА ВО СКОПЈЕ

МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА КРАЈ НА СПОРОТ ЗА ИМЕТО, НАСИЛНИ ПРОТЕСТИ ВО ДВЕТЕ ДРЖАВИ

ПО ЗАЕВ, И ХАН СЕ ОСЛОБОДИ ОД ВРАТОВРСКАТА

ЗАЕВ И ЦИПРАС СЕ ДОГОВОРИЛЕ ЗА ИМЕТО РЕПУБЛИКА ИЛИНДЕНСКА МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ И ЦИПРАС ВО ДАВОС ВЕТИЈА ОТСТАПКИ ЗА ДА СЕ ЗАБРЗА РЕШАВАЊЕТО НА СПОРОТ СО ИМЕТО