аукција

Таг
134Вести

ЌЕ СЕ ПРОДАВА КОЛЕКЦИЈАТА ЛИЧНИ ПРЕДМЕТИ НА ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ШТО НЕГОВАТА ПРИЈАТЕЛКА МЕРИ ОСТИН ГИ ЧУВАШЕ 30 ГОДИНИ

СКЕЛЕТ НА ТИРАНОСАУРУС СТАР 67 МИЛИОНИ ГОДИНИ СЕ ПРОДАДЕ НА АУКЦИЈА ЗА 5,6 МИЛИОНИ ЕВРА

МКЦ СОБРА 268.900 ДЕНАРИ ЗА НАСТРАДАНИТЕ ВО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА, СЕ НАДДАВАШЕ ЗА 60-ИНА ДОНИРАНИ ДЕЛА

КОНЦЕРТИ И АУКЦИЈА НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА ВО МКЦ ЗА ПОДДРШКА НА ЖРТВИТЕ НА ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО ТУРЦИЈА И СИРИЈА

ЌЕ СЕ ПРОДАВА ЛЕГЕНДАРЕН ДРЕС НА КОБИ БРАЈАНТ, СЕ ОЧЕКУВА ЦЕНА МЕЃУ 5 И 7 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

УМЕТНИЧКАТА КОЛЕКЦИЈА НА КООСНОВАЧОТ НА „МАЈКРОСОФТ“, ПОЛ АЛЕН, СЕ ПРОДАДЕ ЗА РЕКОРДНИ 1,5 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

РЕДОК РОЗЕВ ДИЈАМАНТ СЕ ПРОДАДЕ ЗА 58 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ДРЕС НА ЏОРДАН СЕ ПРОДАДЕ ЗА 10,1 МИЛИОН ДОЛАРИ И СТАНА НАЈСКАПИОТ СПОРТСКИ ПРЕДМЕТ ВО ИСТОРИЈАТА

ЈАКНАТА НА БАЗ ОЛДРИН ОД МИСИЈАТА НА МЕСЕЧИНАТА ПРОДАДЕНА ЗА 2,8 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

„МЕРЦЕДЕС“ ОД 1955 СТАНА НАЈСКАПО ПРОДАДЕН АВТОМОБИЛ ВО ИСТОРИЈАТА