богатство

Таг
23Вести

МАСК ИЗГУБИЛ 165 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ВО 2022, ШТО Е НОВ СВЕТСКИ РЕКОРД

ЏЕФ БЕЗОС ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО ДОНИРА БОГАТСТВОТО ОД 124 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ

КОЛУМБИЈА ОТКРИ ОСТАТОЦИ ОД УШТЕ ДВА БРОДА ПОКРАЈ ЛЕГЕНДАРНАТА ГАЛИЈА „САН ХОСЕ“

РИЈАНА СТАНА МИЛИЈАРДЕРКА И НАЈБОГАТА МУЗИЧАРКА НА СВЕТОТ

ИЛОН МАСК СТАНА НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ

ДЕВЕТГОДИШНО МОМЧЕ ТРЕТА ГОДИНА ПО РЕД Е НАЈПЛАТЕН ЈУТЈУБЕР СО ЗАРАБОТЕНИ 29,5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

БИВШАТА СОПРУГА НА ЏЕФ БЕЗОС ДОНИРАЛА 4,2 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА ЧЕТИРИ МЕСЕЦИ

ИЛОН МАСК СТАНА ТРЕТИОТ НАЈБОГАТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ ПО НОВИОТ ПОРАСТ НА ВРЕДНОСТА НА АКЦИИТЕ НА „ТЕСЛА“

БОГАТСТВОТО НА МИЛИЈАРДЕРИТЕ ПОРАСНАЛО ЗА 27% ВО КОРОНАКРИЗАТА И ДОСТИГНАЛО РЕКОРДНИ ВИСОЧИНИ

БИВШАТА СОПРУГА НА ЏЕФ БЕЗОС СЕГА Е НАЈБОГАТАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ