дрон

Таг
11Вести

ФРАНЦУСКИ УМЕТНИК СО ФОТОМОНТАЖИ ПРЕДУПРЕДУВА НА ШТЕТИТЕ ОД КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

КИНА КОРИСТИ ДРОНОВИ И РОБОТИ ВО БОРБАТА СО КОРОНАВИРУСОТ

„ЛЕКСУС“ ГО ПОКАЖА СВОЈОТ ЕЛЕКТРИЧЕН АВТОМОБИЛ НА ИДНИНАТА

ОРГАН ЗА ПРЕСАДУВАЊЕ ЗА ПРВПАТ ПРЕВЕЗЕН СО ДРОН

АВСТРАЛИСКИ ТИНЕЈЏЕР СТАНА ПРВ СВЕТСКИ ПРВАК ВО ТРКАЊЕ СО ДРОНОВИ

ЕЈЧ-БИ-О КОРИСТЕЛ УБИЕЦ НА ДРОНОВИ НА СНИМАЊЕТО НА „ИГРА НА ТРОНОВИ“

КИНЕСКА КОМПАНИЈА ПОСТАВИ ГИНИСОВ РЕКОРД ЛЕТАЈЌИ 1.374 ДРОНОВИ

НАД 1.200 ДРОНОВИ ГО ОСВЕТЛИЈА НЕБОТО НАД ПЈОНГЧАНГ ЗА НОВ ГИНИСОВ РЕКОРД