Еми награди

Таг
12Вести

ЕЛТОН ЏОН СЕ ПРИДРУЖИ НА МАЛАТА ГРУПА УМЕТНИЦИ КОИ ИМААТ ОСВОЕНО ЕМИ, ГРЕМИ, ОСКАР И ТОНИ

ДЕСЕТ НАГРАДИ ЕМИ ЗА „МЕЧКА“, СЕДУМ ЗА „СЛЕДОРЕД“

„ИГРА НА ЛИГНИ“ СТАНА ПРВА АЗИСКА СЕРИЈА КОЈА ОСВОИЛА ЕМИ НАГРАДИ

ОЛИВИЈА КОЛМАН ЈА ПОСВЕТИ ЕМИ НАГРАДАТА НА ТАТКО Ѝ, КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

„КРУНА“ И „ТЕД ЛАСО“ ИМАА ТРИУМФАЛНА ВЕЧЕР НА 73. ЕМИ НАГРАДИ

24-ГОДИШНАТА ЗЕНДАЈА ГИ ПОБЕДИ ОЛИВИЈА КОЛМАН И ЏЕНИФЕР АНИСТОН ОСВОЈУВАЈЌИ ЕМИ ЗА НАЈДОБРА АКТЕРКА

СЕРИИТЕ „ШИТС КРИК“ И „СУКЦЕСИЈА“ ДОМИНИРАА НА ПРВОТО ВИРТУЕЛНО ДОДЕЛУВАЊЕ НА ЕМИ НАГРАДИТЕ

ПОСЛЕДНАТА СЕЗОНА Ѝ ДОНЕСЕ УШТЕ 12 НАГРАДИ ЕМИ НА „ИГРА НА ТРОНОВИ“

ЅВЕЗДИТЕ НА „ИГРА НА ТРОНОВИ“ САМИ СЕ НОМИНИРАЛЕ ЗА НАГРАДАТА ЕМИ ЗА 225 ДОЛАРИ

ДЕСЕТ АКТЕРИ ОД „ИГРА НА ТРОНОВИ“ НОМИНИРАНИ ЗА ЕМИ НАГРАДА