филмски фестивал

Таг
16Вести

ТУРСКИОТ ФИЛМ „АНАДОЛИСКИ ЛЕОПАРД“ ПОБЕДИ НА СЕДМОТО ИЗДАНИЕ НА КИНЕНОВА

ОСУМ ФИЛМОВИ ЌЕ СЕ БОРАТ ЗА НАГРАДИ НА СЕДМОТО ИЗДАНИЕ НА „КИНЕНОВА“

ФИЛМОВИ НА СИНЕДЕЈС ЌЕ СЕ ГЛЕДААТ И НА ПОКРИВИ И ВОДНО, МЕЃУ 50-ТЕ НАСЛОВИ И „МИМИ“ И ХИТ ХОРОРОТ „НЕМА ДА СИ САМА“

9. ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ ЗА ДЕЦА И МЛАДИ ЏИФОНИ ОД ДЕНЕСКА ДО 12 ОКТОМВРИ

МОДАТА СЕ СПОИ СО МАСКИТЕ НА ВЕНЕЦИСКИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СРЕДНОШКОЛЦИ ОД МАКЕДОНИЈА ГОДИНАВА ОНЛАЈН УЧЕСТВУВААТ ВО НАЈСТАРИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ ЗА ДЕЦА „ЏИФОНИ“

СТАРТОТ НА БЕРЛИНАЛЕ ВО СЕНКА НА ПУКАЊЕТО ВО ХАНАУ

БЕЛГИСКИОТ ФИЛМ „САМА НА МОЈАТА СВАДБА“ ЈА ОСВОИ „ЗЛАТНАТА ЅВЕЗДА“ НА 17. СИНЕДЕЈС

ГАЛА ВЕЧЕР СО ФРАНЦУСКИ И СВЕТСКИ ЅВЕЗДИ НА СТАРTОТ НА ФИЛМСКИОТ ФЕСТИВАЛ ЛУМИЕР

СКОРСЕЗЕ И БЛАНШЕТ РАКА ПОД РАКА ГО ОТВОРИЈА КАН (ФОТОГАЛЕРИЈА)