Греми

Таг
12Вести

ТОНИ БЕНЕТ ДОБИ ГРЕМИ НА 95 ГОДИНИ, НО НЕ Е НАЈСТАРИОТ ОСВОЈУВАЧ ДОСЕГА

ИСПОЛНЕТЕ ЈА ТИШИНАТА СО ВАШАТА МУЗИКА, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ НА ГРЕМИ НАГРАДИТЕ

ГРЕМИ НАГРАДИТЕ ОДЛОЖЕНИ ЗА ДВА МЕСЕЦА ПОРАДИ ЛОШАТА СОСТОЈБА СО КОВИД-19 ВО ЛОС АНЏЕЛЕС

ТАГАТА ПО КОБИ БРАЈАНТ ЈА ЗАСЕНИ ПОЛИТИКАТА НА ГРЕМИ – ФОТОГАЛЕРИЈА

ТРИУМФ НА 18-ГОДИШНАТА БИЛИ АЈЛИШ НА ГРЕМИ НАГРАДИТЕ

ЌЕ ОДМОРАМ ОД ФИЛМСКАТА МУЗИКА И ЌЕ СЕ ВРАТАМ НА ВИОЛОНЧЕЛОТО, ВЕЛИ КОМПОЗИТОРКАТА НА „ЧЕРНОБИЛ“ И „ЏОКЕР“

ОБЛЕКА И НЕОБЈАВЕНИ ПЕСНИ И ФОТОГРАФИИ ОД ЕЈМИ ВАЈНХАУС ПРВПАТ ЌЕ СЕ ИЗЛОЖАТ ВО САД

ЖЕНИ ИЗБИЈА ВО ПРВ ПЛАН НА ГРЕМИ НАГРАДИТЕ ОВАА ГОДИНА

ПЕЈАЧОТ МАЈКЛ БУБЛЕ ЈА ПРЕКИНУВА КАРИЕРАТА ЗА ДА СЕ ПОСВЕТИ НА ЛЕКУВАЊЕТО НА СИНОТ ОД РАК