МАЈЛИ САЈРУС ДОЈДЕ НА НАГРАДИТЕ ГРЕМИ ВО ФУСТАН НАПРАВЕН ОД 14.000 ЗЛАТНИ БЕЗОПАСНИ

Лос Анџелес, (Си-Ен-Ен)

Поп-ѕвездата Мајли Сајрус привлече големо внимание на 66. доделување на музичките награди Греми, носејќи фустан направен од 14.000 златни безопасни. Фустанот е дело на белгиската модна куќа „Маржиела“, од каде што кажаа дека неговата изработка траела 675 часа.

(Фото: Гети)

Сајрус, која освои Греми за снимка на годината за песната „Цвеќиња“, го комплетираше својот изглед со жолти потпетици и ретро фризура во стилот на Фара Фосет и Доли Партон.

„Фустанот, кој потсетува на метална мрежа, долови изглед на ‘нова жена‘ од 1920-тите и египетска божица, а безопасните беа детално наредени за да личат на јака и долна облека“, кажаа од „Маржиела“.