хиперавтомобил

Таг
7Вести

„БУГАТИ РИМАЦ“ ПОЧНА СО РАБОТА, НОВИТЕ ХИПЕРАВТОМОБИЛИ ЌЕ СЕ РАЗВИВААТ ВО ОКОЛИНАТА НА ЗАГРЕБ

ХРВАТСКАТА КОМПАНИЈА „РИМАЦ“ ГО ПРЕТСТАВИ ПРВИОТ СЕРИСКИ МОДЕЛ „НЕВЕРА“, ЌЕ ЧИНИ ДВА МИЛИОНА ЕВРА

ШВАЈЦАРЦИТЕ ПРАВАТ ХИПЕРАВТОМОБИЛ ОД 2.000 КОЊСКИ СИЛИ И ДВА МИЛИОНА ЕВРА

МАЛКУ ПОЗНАТА АВТОКОМПАНИЈА ОД КАЛИФОРНИЈА ЌЕ СЕ ПРОМОВИРА ВО ЖЕНЕВА СО ВИСТИНСКИ ЅВЕР

МАТЕ РИМАЦ ГО НОСИ „КОНЦЕПТ 2“ ВО САД СО ШАМПАЊСКО ВО БАГАЖНИКОТ

ХРВАТОТ РИМАЦ ЗА ТРИ НЕДЕЛИ ГО РАСПРОДАДЕ СУПЕРАВТОМОБИЛОТ ОД 1,7 МИЛИОНИ ЕВРА

ХРВАТСКАТА КОМПАНИЈА „РИМАЦ АВТОМОБИЛИ“ ГО ПРЕДИЗВИКА „ТЕСЛА“ СО СВОЈОТ НОВ МОДЕЛ