Јувентус

Таг
7Вести

СУПЕРЛИГАТА ВЕЌЕ НЕ Е ВОЗМОЖНА, ПРИЗНА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ЈУВЕНТУС ОТКАКО СЕ ПОВЛЕКОА ДЕВЕТ ОД 12-ТЕ КЛУБА

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО НЕ СЕ ВРАЌА ВО РЕАЛ, ТВРДИ ЈУВЕНТУС

ЏАНЛУИЏИ БУФОН ГО ОДИГРА 1.100. НАТПРЕВАР ВО КАРИЕРАТА

ЈУВЕНТУС ЈА ОСВОИ 9. ШАМПИОНСКА ТИТУЛА ПО РЕД, НО ТОА НЕ ГО ПРАВИ ЕДИНСТВЕН ВО ЕВРОПА

РОНАЛДО СЕ ВРАТИ ВО ТОРИНО ПО 10 НЕДЕЛИ ВО ОЧЕКУВАЊЕ СЕРИЈА А ДА ПРОДОЛЖИ

ДЕЈАН КУЛУШЕВСКИ СО ТРАНСФЕРОТ ВО ЈУВЕНТУС СТАНА НАЈСКАП ФУДБАЛЕР СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО ВО ИСТОРИЈАТА

РОНАЛДО НА ОДМОР ВО ГРЦИЈА ЈА ДОЧЕКА ВЕСТА ЗА ТРАНСФЕРОТ ВО ЈУВЕНТУС