климатски промени

Таг
70Вести

НА КИЛИМАНЏАРО И ДУРМИТОР НЕМА ДА ИМА ГЛЕЧЕРИ ДО 2050, ВЕЛИ НОВ ИЗВЕШТАЈ НА ОН

КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ ПРЕДИЗВИКУВААТ СÈ ПОВЕЌЕ РАЗДЕЛБИ КАЈ АЛБАТРОСИТЕ

ТУВАЛУ САКА ДА ОСТАНЕ ДРЖАВА И АКО ПОТОНЕ ПОРАДИ КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

ПОЛИТИЧАРИТЕ САМО СЕ ПРЕПРАВААТ ДЕКА СЕ ГРИЖАТ ЗА НАШАТА ИДНИНА, КАЖА ГРЕТА ТУНБЕРГ НА ПРОТЕСТ ВО ГЛАЗГОВ

АВСТРИЈА ВОВЕДЕ „КЛИМАТСКИ БИЛЕТ“ ЗА ЦЕЛИОТ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, ДНЕВНА КАРТА ЧИНИ ТРИ ЕВРА

ГОЛЕМИОТ КОРАЛЕН ГРЕБЕН ТРЕБА ДА ДОБИЕ ЗАГРОЗЕН СТАТУС, СООПШТИ УНЕСКО

АТИНА ПРАВИ ЗЕЛЕНА РЕГЕНЕРАЦИЈА ЗА ДА ГИ УБЛАЖИ ПОСЛЕДИЦИТЕ НА КЛИМАТСКИТЕ ПРОМЕНИ

„ТЕСЛА“ СЕ ОТКАЖА ОД ПЛАЌАЊА ВО БИТКОИНИ ЗАШТО СЕ ШТЕТНИ ПО ОКОЛИНАТА

ШУМИ СО ГОЛЕМИНА НА ФРАНЦИЈА ПРИРОДНО СЕ ОБНОВИЛЕ ОД 2000, ПОКАЖА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

СОЗДАДЕНА НАЈБЕЛАТА БОЈА ДОСЕГА КОЈА МОЖЕ ДА ПОМОГНЕ ВО БОРБАТА ПРОТИВ КЛИМАТСКИ ПРОМЕНИ