„Круна“

Таг
27Вести

„КРУНА“ СЕ ВРАЌА НА „НЕТФЛИКС“ СО НОВА КРАЛИЦА ВО НОЕМВРИ

„КРУНА“ ГИ ПРОНАЈДЕ СВОИТЕ ВИЛИЈАМ И КЕЈТ ЗА ШЕСТАТА СЕЗОНА

ОЛИВИЈА КОЛМАН ЈА ПОСВЕТИ ЕМИ НАГРАДАТА НА ТАТКО Ѝ, КОЈ ПОЧИНА ОД КОВИД-19

„КРУНА“ И „ТЕД ЛАСО“ ИМАА ТРИУМФАЛНА ВЕЧЕР НА 73. ЕМИ НАГРАДИ

ОБЈАВЕНИ ПРВИТЕ ФОТОГРАФИИ ОД ЧАРЛС И ДИЈАНА ОД 5. СЕЗОНА НА „КРУНА“

ЏОНИ ЛИ МИЛЕР ЌЕ БИДЕ ПРЕМИЕРОТ ЏОН МЕЈЏОР ВО НОВАТА СЕЗОНА НА „КРУНА“

ОЛИВИЈА ВИЛИЈАМС ЌЕ ЈА ГЛУМИ КАМИЛА ПАРКЕР БОУЛС ВО ПЕТТАТА СЕЗОНА НА „КРУНА“

ПЕТТАТА СЕЗОНА НА „КРУНА“ ПОЧНУВА ДА СЕ СНИМА ВО ЈУЛИ СО КОМПЛЕТНО НОВИ АКТЕРИ

ПО ЛЕДИ ДИ, ЕМА КОРИН ЌЕ ЈА ГЛУМИ ЛЕДИ ЧЕТЕРЛИ

ЛЕДИ ДИ ЈА ПОБЕДИ ЕЛИЗАБЕТА ВТОРА – ЧЕТИРИ ЗЛАТНИ ГЛОБУСИ ЗА „КРУНА“