Лего

Таг
15Вести

„ЛЕГО“ СЕ ОТКАЖА ОД ПЛАНОВИТЕ ДА ПРАВИ КОЦКИ ОД РЕЦИКЛИРАНА ПЛАСТИКА

„ЛЕГО“ ГИ СОЗДАДЕ ПРВИТЕ КОЦКИ ОД РЕЦИКЛИРАНИ ПЛАСТИЧНИ ШИШИЊА

„ЛЕГО“ ЈА ЛАНСИРАШЕ „БОТАНИЧКАТА КОЛЕКЦИЈА“ ЗА ВОЗРАСНИ

РИМСКИ КОЛОСЕУМ Е НАЈГОЛЕМИОТ СЕТ НА „ЛЕГО“ ДОСЕГА

„ИКЕА“ И „ЛЕГО“ ПРЕКУ ИГРА ГИ УЧАТ ДЕЦАТА ДА СРЕДУВААТ И СОБИРААТ ЗАД СЕБЕ

„ЛЕГО“ ЛАНСИРАШЕ КОЦКИ СО БРАЈОВО ПИСМО ЗА ДЕЦАТА СО ОШТЕТЕН ВИД

„ЛЕГО“ ГО НАПРАВИ СТАДИОНОТ НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ОД 3.898 КОЦКИ

„ЛЕГО“ НАПРАВИ КОМПЛЕТ ОД „ПРИЈАТЕЛИ“ ВО ЧЕСТ НА 25-ГОДИШНИНАТА ОД ТВ-СЕРИЈАТА

„ЛЕГО“ СОЗДАДЕ ПОСЕБНИ БРАЈОВИ КОЦКИ ЗА ДЕЦА СО ОШТЕТЕН ВИД