Лео Меси

Таг
20Вести

МЕСИ ДЕБИТИРАШЕ ЗА ПСЖ, КАРТИТЕ ЗА МЕЧОТ СЕ ПРЕПРОДАВАЛЕ ЗА 6.000 ЕВРА

БАРСЕЛОНА ОТКРИ ДЕКА ИМА ДОЛГ ОД 1,35 МИЛИЈАРДИ ЕВРА

ПСЖ ГО СМЕСТИ МЕСИ ВО ХОТЕЛ СО ПЕТ ЅВЕЗДИ ВО СРЦЕТО НА ПАРИЗ, ЗА НОЌЕВАЊЕ ПЛАЌА 20.000 ЕВРА

ПСЖ СО МЕСИ ГО КОМПЛЕТИРА НАЈМОЌНОТО НАПАЃАЧКО ТРИО ВО СВЕТОТ НА ФУДБАЛОТ

ЛЕО МЕСИ НА ПОЛНОЌ СТАНА СЛОБОДЕН ИГРАЧ, НО МАЛКУ КЛУБОВИ МОЖАТ ДА СИ ГО ДОЗВОЛАТ

НОВИОТ СТАН НА ЛЕО МЕСИ ОД 7,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ СОДРЖИ 1.000 ШИШИЊА ВИНО

МЕСИ ДОНИРАЛ ТРИ ДРЕСА ВО ЗАМЕНА ЗА 50.000 КИНЕСКИ ВАКЦИНИ ЗА ФУДБАЛЕРИТЕ ВО ЈУЖНА АМЕРИКА

МЕСИ ГО ИЗРАМНИ РЕКОРДОТ НА ЧАВИ – 767 НАСТАПИ ЗА БАРСЕЛОНА

ЧЕТВРТФИНАЛЕТО НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ БЕЗ МЕСИ И РОНАЛДО ЗА ПРВПАТ ОД 2005

МЕСИ ИМАЛ ДОГОВОР СО БАРСЕЛОНА ОД 555 МИЛИОНИ ЕВРА, ШТО ГО ПРАВИ НАЈГОЛЕМ ВО ИСТОРИЈАТА НА СПОРТОТ