метал музика

Таг
10Вести

МЕТАЛ ВЕЧЕР ВО СКОПСКИОТ КЛУБ „МАРАКАНА“, НАСТАПУВААТ БЕНДОВИ ОД МАКЕДОНИЈА, СРБИЈА И ГРЦИЈА

ЧЕТИРИ ДЕНА МЕТАЛ И ПИВО – НАД 150 БЕНДОВИ СВИРЕА НА 26. ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ БРУТАЛ АСОЛТ ВО ЧЕШКА

ФИНСКИТЕ МЕТАЛ ЛЕГЕНДИ „АМОРФИС“ ВО НОЕМВРИ ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ

ЛЕГЕНДАРНИОТ МЕТАЛ БЕНД „КРЕАТОР“ ДОАЃА НА Д ФЕСТИВАЛ

НОВИОТ АЛБУМ НА „МЕТАЛИКА“ ИЗЛЕГУВА ВО АПРИЛ, ОБЈАВЕН ПРВИОТ СИНГЛ (ВИДЕО)

СО ФЕСТИВАЛОТ „РИВАЈВЛ“ ЌЕ СЕ ОДБЕЛЕЖАТ 30 ГОДИНИ НЕЗАВИСНА МУЗИЧКА СЦЕНА

ШВЕДСКИТЕ МЕТАЛ ЛЕГЕНДИ „ИН ФЛЕЈМС“ ВО МАЈ ПРВПАТ ВО СКОПЈЕ

ПРЕКУ „КАСЕТА“ И МЕТАЛ МУЗИКА САКАМЕ ТИНЕЈЏЕРИТЕ САМИ ДА НИ ДОАЃААТ, ВЕЛИ ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ ЗА НОВАТА ПРЕТСТАВА

„КАНИБАЛ КОРПС“ ГО ПРЕВРТЕ МКЦ СО ИСТОРИЈА НА ДЕТ МЕТАЛОТ